Zaznacz stronę

Świat dorosłych jest zabiegany

Podobno świat osób dorosłych jest zabieganych. Dom-praca-dom, bez relaksu, cały czas w biegu. Jednak dorośli znajdują czas na ciekawe hobby. Jednym z najbardziej nieszablonowych jest kolorowanie książeczek. Powstają obecnie specjalne książeczki dla osób dorosłych, które poszukują relaksu i oderwania się od rzeczywistości. Podobno niektóre korporacje promują kolorowanie książeczek jako czynność odprężającą i dającą odpowiedni relaks.

Moda na kolorowanki

Moda na kolorowanki dla dorosłych przyszła do Polski z zachodniej części Europy. Skąd ona się wzięła? Podobno kolorowanie kształtów wyzwala stan alfa i sprawia, że dorosła osoba odrywa się od codzienności, koncentrując się na kolorowaniu książeczek. Odstresowanie gwarantowane, czas spędzony w sposób bardzo ciekawy i wyjątkowo pomocny.

Podobno kolorowanko wpływają na odstresowanie i kreatywność. Specjaliści twierdzą, że są niezbędne dla poprawy snu, na pozytywne myślenie, rozbudzenie pasji, uspokojenie, medytację, stworzenie dobrych relacji z innymi oraz na ćwiczenie precyzji.  Jest to całkiem możliwe – niepoważne wydawałoby się kolorowanki są kluczowe dla zdrowia psychicznego niejednego dorosłego człowieka. Zamiast harować, lepiej jest kolorować. Nie ma co przejmować się opiniami osób z otoczenia dotyczącymi niepoważnych kolorowanek. Lepiej kolorować i pobudzać własny mózg. Po zakończeniu kolorowania można odetchnąć z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Osoba kolorująca poczuje się lepiej, mając efekt w postaci kolorowej książeczki.