Zaznacz stronę

Keratyna to jedno z najważniejszych białek budulcowych w naszym organizmie, które wchodzi w skład włosów, paznokci czy skóry. Keratyna zbudowana jest przede wszystkim z aminokwasów siarkowych, które odpowiadają za wyjątkowe właściwości keratyny. To białko strukturalne cechuje się bowiem wyjątkową wytrzymałością, a zarazem elastycznością. Keratyna buduje zarówno rdzeń włosa, jak i zewnętrzne łuski. Keratyna wykorzystywana jest jako ceniony składnik kosmetyków do włosów oraz wykorzystywana jest w profesjonalnych zabiegach fryzjerskich. Jak jeszcze można wykorzystać keratynę?

Keratynowe odżywianie, czyli kosmetyki keratynowe do włosów

Keratyna to białko konieczne dla zachowania doskonałej kondycji włosów. Gdy keratyny jest za mało, włosy stają się przesuszone i zniszczone, z tendencją do łamliwości oraz rozdwajania się. Bardzo często dochodzi także do rozchylania się łusek włosa. Włos staje się przez to szorstki, z tendencją do plątania oraz wypadania. Wtedy w codziennej pielęgnacji włosów doskonale sprawdzą się kosmetyki z keratyną.

Szampony i maski keratynowe pomagają uzupełnić ubytki w strukturze włosów, zauważalnie poprawiając ich wygląd. Kosmetyki zawierają keratynę hydrolizowaną, która cechuje się możliwością dogłębnego odżywienia i odbudowania włosów. To dlatego kosmetyki zawierające keratynę wyróżniają się wysoką skutecznością. Na jaki efekt można liczyć? Oto możliwości, jakie daje stosowanie kosmetyków keratynowych:

– wygładzenie powierzchni włosów

– zdyscyplinowanie włosów, łatwiejsze ich modelowanie

– dodanie włosom połysku

– redukowanie łamliwości włosów

– ochrona końcówek przed rozdwajaniem

– zregenerowanie włosów po zabiegach trwałej czy rozjaśniania

– zapobieganie puszeniu się włosów

– ograniczenie łamliwości i nadmiernego wypadania włosów

– pogrubienie cienkich włosów

Niekiedy jednak efekt keratynowej kuracji wzmacniającej włosy nie jest zadowalający, co więcej – kondycja włosów może ulec pogorszeniu. Dzieje się tak wtedy, gdy zastosujemy keratynę na przesuszone włosy, nie uzupełniając kuracji stosowaniem związków o działaniu nawilżającym. Keratyna wnika wtedy w głąb włosa, usztywniając jego strukturę – bez dodatku substancji nawilżających włos może stać się przez to szorstki i łamliwy.

Nanowłókna keratynowe

Jednym z najciekawszych zastosowań keratyny w pielęgnacji i upiększaniu włosów jest wykorzystanie tego białka w celu zagęszczenia włosów. Innowacyjna metoda zagęszczania włosów polega na użyciu mikroskopijnych włókienek keratyny, które po rozpyleniu na włosy wiążą się z ich strukturą. Zapewnia to efekt pogrubienia włosa i zagęszczenia fryzury. Dzięki wykorzystaniu osiągnięć nanotechnologii uzyskać można włókienka o naprawę małych rozmiarach, które dyskretnie osadzają się na włosach, nie będąc zauważalnymi na włosach, ale dając doskonały wizualnie efekt pogrubienia.

Użycie mikrowłókien DrHair.pl zagęszczanie włosów sprowadza się do rozpylenia preparatu na włosach, a następnie ich przeczesaniu. Efekt można dodatkowo utrwalić lakierem do włosów. Preparat opiera się działaniu słońca, wysokich i niskich temperatur, wiatru, deszczu czy śniegu. Dzięki temu w każdych warunkach możemy cieszyć się gęstą fryzurą – bez konieczności stosowania drogich, uciążliwych i inwazyjnych terapii. To rozwiązanie dedykowane absolutnie każdemu, kto chce w domowych warunkach zagęścić włosy.