Zaznacz stronę

Mimo, że w 2019 r. nie odbędą się ani największe imprezy piłkarskie (z wyjątkiem Copa America) ani Igrzyska Olimpijskie, w sportowym kalendarzu z całą pewnością znajdą się wydarzenia godne uwagi każdego kibica i gracza. 

Kibice skoków narciarskich szczególnie zainteresowani będą zaplanowanymi na przełom lutego i marca Mistrzostwami Świata, które w tym roku odbędą się w austriackim Seefeld. Patrząc na dotychczasowy przebieg sezonu, zdecydowanym faworytem wydaje się być Japończyk Ryoyu Kobayashi. Czy jednak młody skoczek utrzyma formę i uniesie presję? Tytułu mistrza świata zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej bronić będzie Austriak Stefan Kraft. Mimo że skoczek ten nie będzie zaliczany do głównych faworytów imprezy, z całą pewnością nie można go lekceważyć, szczególnie, że mistrzostwa odbędą się w jego ojczyźnie. Chrapkę na medale będą mieli oczywiście Polacy, drużynowi mistrzowie świata z Lahti. Polscy skoczkowie regularnie zajmują miejsca w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata i niewątpliwie będą jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu. będzie miał

Już 1 marca rozpoczną się w Glasgow Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które w swojej ofercie betfan, legalny bukmacher internetowy. Szczęśliwe dla Polaków Halowe Mistrzostwa Świata z 2018 r., w których reprezentanci Polski zajęli 3 miejsce w klasyfikacji medalowej, pozwalają mieć nadzieję na równie dobry wynik także w Mistrzostwach Europy.

Fani sportów motorowych odliczają dni do 17 marca. Tego dnia odbędzie się Grand Prix Australii w Formule 1. Wydarzeniem sezonu dla polskich kibiców jest powrót na tory Roberta Kubicy. Niewątpliwie atrakcyjnym typem będą zakłady dotyczące zdobytych przez Polaka punktów.

Natomiast 4 dni później we Wiedniu polscy piłkarze rozpoczną bój o udział w finałach Mistrzostw Europy 2020. Polakom nie brakowało szczęścia w losowaniu grup eliminacyjnych. Oprócz Austrii, Orły rywalizować będą z Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą. Mimo iż polska kadra od dłuższego czasu przeżywa pewien kryzys, nie ma wątpliwości, że jest głównym faworytem tej grupy, a awans z pierwszego miejsca po prostu należy do jej obowiązków. 

Fani piłki nożnej mogą sobie ostrzyć zęby na maj i czerwiec. 23 maja rozpoczną się w naszym kraju piłkarskie Mistrzostwa Świata do lat 20. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo przyszłych gwiazd światowego futbolu. Arenami zmagań będą stadiony w Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie, Bielsku – Białej i Tychach. Finał zawodów odbędzie się 15 czerwca.

Dzień wcześniej, w Brazylii, rozpocznie się najważniejszy turniej piłkarski w Ameryce Południowej – Copa America. Tradycyjnie ujrzymy na nim całą plejadę gwiazd z Leo Messim i Neymarem na czele. Czy Messiemu wreszcie uda się zdobyć trofeum z narodową reprezentacją? Gdyby do tego doszło akurat w Brazylii, byłaby to niesamowita historia. Turniej zapowiada się pasjonująco. 

Natomiast 16 czerwca swoje zmagania rozpoczną uczestnicy Pucharu Narodów Afryki. Mimo więc braku w tym roku Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy emocji na stadionach nie zabraknie.