Zaznacz stronę

Które lokaty są najlepsze? Gdzie nasza gotówka będzie bezpieczna? Jaki aspekt powinien przekonywać w pierwszej kolejności? Zadawanych pytań jest i powinno być dużo. Od tego przecież co zadecydujemy, zależało będzie czy wyjdziemy z tego szalonego wyścigu obronną ręką, czy jednak będziemy sobie ‘pluć w brodę’. A zatem specjalnie z myślą o spokoju waszego ducha przejrzeliśmy dziesiątki propozycji, o których można przeczytać w internecie, a następnie je przeanalizowaliśmy i porównaliśmy. Stąd też ranking lokat bankowych, o którym możecie przeczytać poniżej. Takie działania prowadzą do długoterminowych przemyśleń, a my możemy oceniać czy dana marka jest warta uwagi. Im bardziej stabilniejsze mają działania, tym więcej na tym zyskamy. A kierować się trzeba przede wszystkim opiniami tych, którzy korzystają z takich propozycji i są z nich zadowoleni lub nie. To ludzie przecież decydują i mają najtrafniejsze opinie.

 

W październiku prawdziwą furorę robi Idea Bank, który opracował lokatę „Happy”. Jej oprocentowanie sięgnęło 4% i można ją było zakładać na okres od 1 do 3 miesięcy. Nie było konieczne (i nie jest obecnie oczywiście) potrzebne do tego zakładanie nowego konta. Wysokość gotówki jaką deponujecie? Od tysiąca do dziesięciu. To bardzo ciekawa opcja dla osób, które nie mają dużego
kapitału początkowego, ale chcą już teraz oszczędzać możliwie najwięcej.

 

Dobre recenzje zbiera także mBank, co jest w ich przypadku w zasadzie normą. Samo oprocentowanie zapewniono na poziomie 3,5%. Wiąże się to z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym i jest przewidziane dla nowych klientów samego banku. W ich przypadku wasz kapitał może być jeszcze niższy, bo do jej założenia wystarczy zaledwie 500 PLN. To mała kwota, więc zadowoleni będą także ci, którzy dopiero wkroczyli w dorosłość, ale jednocześnie chcą zadbać o swój rozwój już teraz. Pod tym względem wydaje się, że mBank przeskoczył konkurenta o którym pisaliśmy już wyżej. Idea Bank przygotował bowiem także lokatę „Happy Plus”. U niej zysk spadł do 3%, ale zakłada ulokowanie środków finansowych w wysokości od 10 000 do 100 000 PLN. To już opcja dla tych, których oszczędności są większe i stabilniejsze.

 

Nie moglibyśmy pominąć Banku BGŻ Optima, który zagwarantował 3% zysków na okres 3 miesięcy. Lokata powiązana jest z darmowym kontem oszczędnościowym na 2,5% do 150 tysięcy PLN. Skorzystają z niej nowi klienci (i dziwić się, że lepiej być nowym klientem, niż starym!), którzy dysponują środkami rzędu od tysiąca do stu. Spory rozrzut, ale dzięki temu opcja jest bardziej dostępna dla zainteresowanych.

Na koniec mamy dla was jeszcze krótkie wzmianki o tych bankach, które naszym zdaniem zasługują na uwagę z prostego względu: wybijają się ponad przeciętność. Są to na pewno Lion’s Bank, zyskujący wielką popularność także w Polsce, ale również Get In Online i Toyota Bank. W każdej zaoferowanej opcji zyskamy od 2,5 do 2,75%, z czego niektóre opcje pozwalają nam lokować nawet powyżej połowy miliona złotych. Rozwój rynku sprawił, że doskonale on spełni wymagania osób zamożnych, jak i tych, które dopiero liczą na uzyskani takiego statusu. Właściwa lokata to krok do przodu, który podjąć powinien każdy z nas.