Zaznacz stronę

Bezpieczna i czysta woda z kranu jest również dostępna, gdy jesteśmy daleko od domu. Możemy ją bowiem nalać do pojemnika wielokrotnego użytku i wziąć do plecaka lub torby.

Zalety wody z kranu

Woda z kranu jest wygodnym wyborem. Możemy ją nalać np. do butelki lub pojemnika. Taka woda jest też niedroga. Kosztuje zdecydowanie mniej niż woda butelkowana. Przedsiębiorstwa również potrzebują bezpiecznych i zrównoważonych dostaw wody. Woda z kranu ma szczególne znaczenie dla ogólnych działań biznesowych i często jest kluczowym składnikiem produktów, wytwarzanych przez przedsiębiorstwa. Jest też przyjazna dla środowiska. To łatwy sposób na bycie odpowiedzialnym ekologicznie i promowanie zrównoważonych praktyk.

Jeśli plastikowa butelka jednorazowego użytku nie zostanie poddana recyklingowi, prawdopodobnie trafi na składowisko, gdzie może się rozpadać nawet przez 1000 lat. PET, czyli politereftalan polietylenu jest najpopularniejszym rodzajem plastiku, używanym do produkcji jednorazowych butelek plastikowych. Jeśli kupujemy napoje w butelkach, usuńmy zakrętki i upewnijmy się, że butelki są puste, zanim wrzucimy je do kosza.

Jeśli zaś zdecydujemy się zakup napojów w plastikowych pojemnikach, ważne jest, aby później dać je do recyklingu. Co więcej, starajmy się kupować pojemniki na napoje wielokrotnego użytku i używajmy go wielokrotnie.

Korzyści picia wody z kranu

Plastikowe butelki są produktami, opartymi na ropie naftowej. Oznacza to, że olej używany do ich produkcji nie jest surowcem odnawialnym. Najczęściej jednorazowe butelki po napojach (np. butelki z wodą) są wykonane tylko z nowych tworzyw sztucznych i nie pochodzą z recyklingu. Ma to znaczący wpływ na nasze środowisko.

Wytwarzanie, transport i recykling jednorazowych plastikowych butelek zabiera dużo energii. Wybór wody z kranu eliminuje w ten sposób zapotrzebowanie na całą tą energię i chroni przed zanieczyszczeniami i gazami cieplarnianymi. Warto pamiętać, że niektóre gazy cieplarniane są odpowiedzialne za zmiany klimatu i zmniejszenie grubości warstwy ozonowej.

Woda jest zdrowym i niskokalorycznym wyborem. Nie zawiera cukru i kofeiny.

Wszyscy musimy codziennie pić co najmniej 2 litry płynów. Zapotrzebowanie na wodę jest różne w zależności od osoby, od jej wieku, płci, wzrostu, wagi i poziomu aktywności. Wraz ze wzrostem temperatury i wilgotności wzrasta zapotrzebowanie na wodę.

Pragnienie jest sposobem, w jaki ciało sygnalizuje, że musimy pić. Jeśli przede wszystkim pijemy dużo soków, kawy i herbaty, potencjalnie dostarczamy dużo cukru i kofeiny.

Woda z kranu jest najlepsza dla naszego zdrowia.

Więcej technicznych informacji o wodzie z kranu pod adresem oraz ciekawy temat alkohol a dieta znajdziesz na altruismonline.com – znajdziesz tu cały zakres informacji o piciu wody z kranu.